ÚSTECKÉ FÓRUM OBČANŮ vyloučilo ze svých řad Nechybovou a Dufka

Ústecké fórum občanů

👉 Dovolujeme si tímto informovat veřejnost i novináře o rozhodnutí předsednictva hnutí Ústecké fórum občanů (UFO), které tímto zareagovalo na politické události v Ústí nad Labem. Předsednictvo UFO formou per rollam vyloučilo ze svých řad členy Věru Nechybovou a Pavla Dufka.

👉 Rozhodnutí o vyloučení Věry Nechybové bylo jasné hned po situaci z ustavujícího zasedání zastupitelstva. „Přímo během jednání zastupitelstva se bez našeho vědomí a bez jakéhokoli studu připojila k novému vedení. Vyměnila tak důvěru svých, dnes již bývalých kolegů i voličů za placené místečko na magistrátu. Hnutí i jeho členové nemají s tímto krokem nic společného a jde o soukromé rozhodnutí Věry Nechybové. Rádi bychom také znovu ubezpečili veřejnost, že jsme o tomto jejím rozhodnutí dopředu nevěděli,” říká zastupitel za UFO Petr Křivan.

👉 Předsednictvo následně vyloučilo i Pavla Dufka. „Důvod jeho vyloučení je jednoznačný. Bez jakéhokoliv projednání v našem hnutí přijal práci jako asistent Věry Nechybové. Pavel Dufek stejně jako Věra Nechybová zneužili značku našeho hnutí pro vlastní prospěch a oba dva to museli vědět a plánovat již před jednáním zastupitelstva města. Jako UFO se od tohoto politického prospěchářství rezolutně distancujeme,” uvádí místopředseda hnutí UFO Martin Prachař.

👉 Hnutí UFO současně tímto veřejně vyzývá Věru Nechybovou, aby vrátila finanční prostředky, které za ni hnutí UFO v rámci předvolební kampaně investovalo. Jednotliví členové našeho hnutí se významně svými vlastními finančními prostředky podíleli na zajištění komunální i senátorské kampaně Věry Nechybové.

👉„Já osobně vnímám jednání paní Nechybové jako politickou i osobní zradu. Politickou jsem zažil již mnohokrát, a to je život, ale ta osobní rovina mě mrzí nejvíce. Připomenu, že ani ona, ani pan Dufek nebyli u začátku našeho hnutí UFO,  vzali jsme je mezi sebe po rozpadu ANO. Díky nám se stala primátorkou a následně náměstkyní. Tři roky jsem jí kryl záda jako náměstek, když o chodu města vůbec nic nevěděla, jezdili jsme společně na dovolenou a přátelili se jako rodiny. Již jsem se z toho zklamání po týdnu dostal, je to další ponaučení o výběru lidí a věřím, že se to snad již nikdy nestane. Bezpáteřní lidé existují, osobně mě před ní varovalo mnoho lidí, ale já tomu nevěřil. Teď bych jí rád vzkázal, ať se s tímto podrazem srovná hlavně sama, já bych tedy chodil kanály a nemohl se nikomu podívat do očí. Po tom všem nevěřím, že by si ji dal na kandidátku na další volby jakýkoli další subjekt,“ říká předseda hnutí UFO Jiří Madar.

👉 Hnutí UFO se za oba přeběhlíky znovu svým voličům omlouvá. Situace nám není příjemná, ale i přesto budeme silnou a nekompromisní opozicí. Bereme to jako restart pro UFO, a i nadále budeme prosazovat body našeho programu ve prospěch našeho města a jeho občanů.

#restartUFO #nasemesto #naseusti #rozvojmesta

Další aktuality

video

Facebook video

Casting na herce se blíží… Jaký žánr pro další čtyři roky preferujete? Nebuďte lhostejní, přijďte k volbám! Video najdete na našem facebooku.

Volební výsledky

UFO bude sledovat volební výsledky v sobotu dne 24.9.2022 od 16 hodin v K klubu Kulturního domu v Ústí nad Labem (vchod z parkoviště u Domu dětí  a mládeže)

Vyšehrad: Fylm

Už je rozhodnuto! Spočítali jsme všechny vaše komentáře a jako vítězný film pro promítání 19. 8. jste vybrali Vyšehrad: Fylm. Děkujeme za vaše hlasy. Uvidíme se už za

Fabiana Bytyqi

Fabiana Bytyqi – rozhovor

„Podpora Ústečanů je skvělá. Zastavují mě na ulici a povídají si se mnou o zápasech, drží mi palce“, říká Fabiana Bytyqi. Ústecká boxerka Fabiana Bytyqi má za