Jak to vlastně bylo s dírou na Míráku a kde je problém. Nenechte se napálit, historie nelže.

Ústecká díra

Už je to tady 🙂

Volby se začínají blížit a tak se na sociálních sítích politických hnutí můžete už nyní dočíst pár dost nepodložených informací. Chápeme, při honbě za senzací prostě snadno a klidně záměrně přehlédnete historická fakta a něco si upravíte k obrazu svému. Pár takových nepravdivých informací o UFO a jeho zapojení do příběhu „díry“ na Míráku jsme se dočetli před pár dny na profilu PRO!Ústí. Tak se pojďme podívat na pravdivější a podložené informace.

Pozemek investorovi – společnosti UDES prodalo město v roce 2009 za 44 milionů. Nebyla to žádná výhra, protože rok předtím dalo 35 milionů za přípravu staveniště a archeologický průzkum. Investor ovšem nemá celý pozemek, chybí mu 34 metrů čtverečních, které potřebuje, aby mohl stavbu vyhnat do výšky. A právě těch 34 metrů je stále města. V roce 2018 byla na tento malý kus pozemku uzavřena smlouva o smlouvě budoucí – pro hlasovali naši 4 zastupitelé a s nimi 17 dalších. Do 5 let od kolaudace měla být podepsána kupní smlouva, tento termín připadá na letošní rok.

Smlouva uzavřena nebyla, malý potřebný pozemek je tedy pořád města, takže investor teď navíc s prošlým stavebním povolením nemá moc na výběr.

To, že je díra v Ústí letitý problém je fakt, řešení ovšem je, jen to bude zbytečně stát městskou pokladnu další peníze. Za nás je důležitým krokem vstoupit do jednání s investorem a jednat o odkupní ceně. Ta bude také záležet na statickém posouzení stávající betonové konstrukce.

Fotografie „Ústecké díry“:

Další aktuality

video

Facebook video

Casting na herce se blíží… Jaký žánr pro další čtyři roky preferujete? Nebuďte lhostejní, přijďte k volbám! Video najdete na našem facebooku.

Volební výsledky

UFO bude sledovat volební výsledky v sobotu dne 24.9.2022 od 16 hodin v K klubu Kulturního domu v Ústí nad Labem (vchod z parkoviště u Domu dětí  a mládeže)

Vyšehrad: Fylm

Už je rozhodnuto! Spočítali jsme všechny vaše komentáře a jako vítězný film pro promítání 19. 8. jste vybrali Vyšehrad: Fylm. Děkujeme za vaše hlasy. Uvidíme se už za